Údržba teakového nábytku

►Zpět 

 

ÚDRŽBA NÁBYTKU

Teakový nábytek

Nejcennější vlastností teaku je odolnost vůči dešti, sněhu, mrazu, slunci či plísním. Pokud je nábytek vystaven povětrnostním vlivům a není ošetřován teakovým olejem, vytváří se na povrchu stříbrnošedá patina. Jestliže bude teakový nábytek ušetřen deštivého počasí a působení slunečních paprsků, šedá patina se nevytváří. Šedá patina neošetřovaného nábytku je naprosto přirozená a nelze ji považovat za závadu. Dřevina si přesto zanechává své přirozené vlastnosti. Zákazníkům, kteří chtějí zachovat barevnou podobu nového nábytku, nabízíme speciální přípravky. Případné nečistoty lze jednoduše očistit mýdlovou vodou a kartáčem. Ochranné přípravky pro teakový nábytek doporučujeme aplikovat po náznaku vytváření patiny. Více informací o údržbě a renovaci teakového nábytku na našich webových stránkách.

Nábytek s textilem

V případě potřeby lze Batyline tkaninu vyčistit pouhým kartáčováním s mýdlovou vodou. Ošetření teakového dřeva je stejné jako u údržby z kolekce

Nerezový nábytek

Nerezová ocel za normálních podmínek nekoroduje. Skvrny na nerezovém nábytku jsou ve většině případů způsobeny usazeninami na povrchu, které lze snadno očistit námi nabízeným čisticím prostředky houbičkou. Tvrdé nebo ostré předměty mohou nábytek poškrábat. K čištění skleněných desek lze použít i námi nabízený čistič.

Čistič Fluger

Odstraňuje z povrchu usazeniny a nečistoty způsobené běžným užíváním. Aplikujte dle návodu na obalu. Obsah: 0,75 l.

Teakový olej

– Flugger Klasický alkydový olej na dřevo s výbornou penetrační schopností. Vytváří vodoodpudivý povrch a je odolný vůči UV záření.Po zaschnutí doporučujeme nanést druhou vrstvu, aplikovat čistým hadříkem na nečistot zbavený teak. Více informací na etiketě. Vhodný zejména na nezastřešený nábytek.Obsah: 0.5 l.

►Nahoru